• https://www.facebook.com/kongreler.net/
  • https://twitter.com/kongrelernet
  • https://www.instagram.com/kongrelernet/

8. ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK EDEBİYATI SEMPOZYUMU

8. ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK EDEBİYATI SEMPOZYUMU
     22-23 Ekim 2021Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği tarafından 2014 yılından beri düzenli olarak her yıl ekim ayında yapılan Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu’nun sekizincisi bu yıl 22-23 Ekim 2021 tarihlerinde yapılacaktır. Sempozyumun ana teması, “Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Eserlerinde Görsel Unsurlar”dır.

Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750. yıl dönümü ve Ahi Evran’ın doğumunun 850. yıl dönümünün UNESCO anma ve kutlama yıl dönümleri programına alınması ve 2021 yılının Türkiye’de “Yunus Emre ve Türkçe Yılı”, “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Yılı”, Azerbaycan’da ise “Abdullah Şaik Yılı” ve “Nizamî Gencevî Yılı” ilan edilmesi vesilesiyle sempozyumda bu başlıklara da yer verilecektir.
Ana tema olarak Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Esrelerinde Görsel Unsurlar, bununla birlikte Yunus Emre, Çocuk Edebiyatı Dili Olarak Türkçe, İstiklal Marşı, Mehmet Akif Ersoy, Hacı Bektaş Veli, Ahi Evran, Abdullah Şaik, Nizamî Gencevî konuları işlenecektir.

Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu, uluslararası katılımcı sayısı ve yayın kriterleriyle akademik ve bilimsel değerlendirmelerde gerekli kriterleri yerine getiren uluslararası bir etkinliktir.79 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın