• https://www.facebook.com/kongreler.net/
  • https://twitter.com/kongrelernet
  • https://www.instagram.com/kongrelernet/

ICMEK5th INTERNATIONAL CONGRESS ON INTERIOR ARCHITECTURE EDUCATION

5. İÇMEK Uluslararası İç Mimarlık Eğitimi Kongresi

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nün ortak olarak düzenlediği 5. İÇMEK Uluslararası İç Mimarlık Eğitimi Kongresi, 16-17 Haziran 2022 tarihlerinde çevrim içi olarak yapılacak. Özet teslimi için son tarih 1 Mart 2022.

İlki 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen İç Mimarlık Eğitimi Ulusal Kongresi (İÇMEK) daha sonra 2012, 2015 ve 2017 yıllarında İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından organize edildi ve iç mimarlık eğitimi üzerine düşünen ve araştıran bilim insanlarının bir araya getiren geniş katılımlı ulusal bir platform olarak disipline katkı sağladı. Farklı temalarla iç mimarlık eğitiminin gelişmesinde rol oynayan kongre, 2022 yılında uluslararası düzeyde bilimsel bir etkinlik olarak gerçekleştirilecek. İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün iş birliğinde organize edilecek olan 5. İÇMEK Uluslararası İç Mimarlık Eğitimi Kongresi, bu yanıyla iç mimarlık eğitiminde yeni dinamiklere ve gelecek projeksiyonlarına uluslararası düzeyde ışık tutmaya çalışacak.

İç mimarlık eğitiminin tartışılması ve geleceğine yönelik çeşitli önerilerin sunulmasının hedeflendiği 5. İÇMEK’in teması “yeniden düşünmek” olarak belirlenmiştir. İç mimarlık eğitiminde veya pratiğinde yer alan araştırmacıları “ICMEK 5th International Congress On Interior Architecture Education” ile teori–uygulama-tarih, öğreten-öğrenen, lisans-lisansüstü, formal-informal, eğitim programı-süreci, yüz yüze-çevrimiçi, fiziksel altyapı-teknolojik altyapı, disiplinler arası etkileşim-sürekli mesleki eğitim, dijitalleşme, etik ve daha birçok çerçevede dünü ve bugünü sorgulamaya, yarını düşünmeye ve üretmeye davet ediyor.169 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Sosyal Medya
google